עגלת קניות

אין מוצרים בסל
סכום ביניים: 0 ₪ (מחק סל)
ראשי ציוד לאיתור נזילות
ציוד לאיתור נזילות

 ציוד טרמי הוא ציוד לאיתור נזילות באמצעות בדיקת פערי טמפרטורה על פני המשטח הנבחן.

ישנה דרך מאוד אפקטיבית לאיתור נזילות – הדרך המסורתית. בדרך הזאת אנחנו פשוט מאוד מרימים את כל המרצפות, שוברים את הקירות לאורך נתיב הצנרת ובודקים את הצינורות בעין בכדי לאתר את מקור הנזילה ולתקן את הבעיה. הבעיה היא שבדרך הזאת, אנחנו עלולים למצוא את כל הבית שלנו שבור ומרוסק רק כדי למצוא סדק קטן באחד הצינורות בבית. אז עם השיטה הזאת אתם אכן בסוף תמצאו את הנזילה, אבל המחיר שתשלמו על כך הוא אבסורד בכל קנה מידה. בדיוק מהסיבה הזאת, פותחו טכניקות שונות לאיתור נזילות, שכולן מבוססות על "מבט" אל תוך הקיר מבלי לפגוע בקיר. לשם כך, נדרש ציוד לאיתור נזילות על פי הטכניקות השונות ועל כך נפרט בשורות הבאות.

 

ציוד לאיתור נזילות באמצעות סאונד

בדומה לבדיקת אולטרה סאונד לאישה בהריון, ציוד לאיתור נזילות באמצעות סאונד מבוסס על שליחת גלי קול אל עבר הקיר ופענוח גלי הקול המוחזרים. ציוד זה יודע למעשה לפענח את הפער שבין גל הקול שנשלח ובין גל הקול שהוחזר, על מנת לבדוק אלמנטים שונים כמו צפיפות החומר בו פגעו גלי הקול, מידת התהודה המאפיינים את אותו החומר וכדומה. בהתאם לכך, יכול המכשיר לבנות מעין תמונה של מה שקורה בתוך הקיר, בדיוק כפי שבדיקת אולטרה סאונד יוצרת עבורנו תמונה של מה שקורה בתוך הרחם,  ללא ספק איתור נזילות מים מחיר ששווה לשלם,  מומלץ לבחור בחברה מקצועית ואמינה המתמחה בתחום האיתור נזילות כמו חברת תדמור טכנולוגיות שתחסוך לכם זמן וכסף רב.

 

ציוד לאיתור נזילות באמצעות חום

ציוד טרמי הוא ציוד לאיתור נזילות באמצעות בדיקת פערי טמפרטורה על פני המשטח הנבחן. באמצעות מצלמה טרמית המכוונת אל הקיר, יכול הבודק לקבל תמונה של הטמפרטורה בכל נקודה ונקודה על פני הקיר ולנסות לאתר תבניות חריגות שלא אמורות להיות בקיר במצב תקין. כך למשל, נוכל להזרים מים קרים או חמים בצינור ולזהות על גבי התמונה הטרמית את הנתיב בו עובר הצינור. במצב כזה נוכל גם לזהות אזורים בהם ישנה התפשטות של טמפרטורה חריגה מכיוון הצינור לסביבה, מה שיכול להצביע על קיום נזילה באזור.

 

ציוד לאיתור נזילות באמצעות גז

איתור נזילות באמצעות גז הוא תהליך המבוסס על הזרמת גז מיוחד (לא נפיץ ולא רעיל) בתוך צנרת המים של המבנה ולאחר מכן "להריח" את הגז באמצעות חיישן שאותו אנו מעבירים על פני הקיר. החיישן יודע להריח את הגז גם מעבר לקיר ובצורה זו יכול לזהות אזורים בהם הגז מתפשט בתוך הקיר. התפשטות כזאת מעידה על כך שהגז יצא מהצנרת ובאמצעות מעקב אחרי מסלול התפשטות הגז ניתן בסוף להגיע למקום ממנו הוא יצא מהצנרת, וזהו למעשה אזור הנזילה.

בכל אחד מן המקרים הללו, ניתן לבסוף לאתר את הנזילה בקלות רבה ובמהירות רבה מבלי לגרום לנזק היקפי כלשהו למבנה. כמו כן, השימוש בציוד לאיתור נזילות מחייב רמת התמחות גבוהה, גם להפעלת הציוד אבל בעיקר לפענוח התוצאות.

חזרה לעמוד הבית

 
חזרה לרשימה
לוגייט טכנולוגיות | חנות וירטואלית