עגלת קניות

אין מוצרים בסל
סכום ביניים: 0 ₪ (מחק סל)
ראשי איך אוטמים מרתף ואיזה כלים צריך?
איך אוטמים מרתף ואיזה כלים צריך?

 חברות איטום מרתפים מומלצות מבצעות איטום מרתף מבחוץ, ובפעמים רבות ישנו גם הצורך לבצע תיקוני נזילות בתוך המרתף עצמו (מבפנים). באמצעות כלים לעבודות איטום וידע מעמיק, ניתן להתגבר על אחד האתגרים הגדולים בענף הבנייה – איטום מרתף.

חברות איטום מרתפים מומלצות מבצעות איטום מרתף מבחוץ, ובפעמים רבות ישנו גם הצורך לבצע תיקוני נזילות בתוך המרתף עצמו (מבפנים). באמצעות כלים לעבודות איטום וידע מעמיק, ניתן להתגבר על אחד האתגרים הגדולים בענף הבנייה – איטום מרתף. 
כאשר מדובר באיטום של מרתפים, ישנה חשיבות גדולה מאוד בעבודת ההכנה המקדימה. במהלך עבודת ההכנה אנו מחליקים את הבטון ומכינים אותו לקראת איטום, לקראת הלמת יריעות ביטומניות ועוד. באמצעות כלים לעבודות איטום (כמו פטישון למשל) מחליקים את הקיר, כולל החלקת חלקים שונים ממתכת. לאחר עבודת ההכנה, במקרים רבים ניתן לבצע איטום המבנה על ידי הזרקה של חומרי איטום מסוג פוליאורטניים או צמנטים (בטוניים). 

איטום מרתפים מבחוץ ומבפנים 

אולי נדמה לנו כי בטון הוא חומר בלתי חדיר, אך בפועל, גם בטון צובר בלאי עם השנים. בעקבות לחות, רטיבות, חום גבוה ותנאי מזג אוויר משתנים, בטון עם השנים עשוי להיסק ואף להישבר, מה שמחייב אותנו לבצע עבודת איטום מחודשת. 
ישנם לא מעט אנשי מקצוע אשר מבצעים איטום מרתפים ומבנים, אך מעטים הם אנשי המקצוע אשר מסוגלים להתגבר על עבודת איטום כה מורכבת כמו איטום מרתף מבחוץ או מבפנים. לפני שקוראים לשירותיו של הנדימן או שיפוצניק, כדאי לזכור כי ההמלצה היא לבצע איטום מרתף בסיוע חברת איטום מומלצת. 

באילו חומרים משתמשים עבור איטום מרתף? 

ניתן לבצע איטום מרתפים באמצעות חומרי איטום שנים, כולל יריעות ביטומניות וחומרים פולימריים, שכבות בטון אשר יוצקים לפני השמת היריעות ועוד. בכדי להלחים יריעות ביטומניות כהלכה, יש צורך לוודא את החלקתו של קיר הבטון – קיר המרתף החיצוני. 
יש לשים לב כי ברוב המוחלט של המקרים, עבודת איטום מרתף מבחוץ היא משימה אשר אמורה לקחת מספר ימים, וגם שבוע ומעלה בחלק מהמקרים. איטום מרתף מבפנים בדרך כלל יהיה מהיר יותר מאשר איטום מבחוץ, וכמובן ששני סוגי האיטום הללו דורשים עבודה עם חומרי איטום שונים. 

חומרי איטום עמידים ואיכותיים 

ישנם חומרי גלם שונים בהם ניתן להשתמש כאשר מבצעים איטום מרתף, כולל חומרים אפוקסיים, חומרי איטום גבישי ועוד. לרוב חומרים מסוגים אלו יהיו יקרים יותר והעבודה איתם בדרך כלל תהיה יקרה יותר מאשר עם חומרים אחרים. אין ספק כי חשוב ביותר להסתייע באנשי המקצוע הנכונים תמיד, אך במיוחד כאשר מדובר באיטום של מרתף וקירות בטון. 
חובה לזכור כי במקרים רבים, גם נזקים עשויים להיגרם בעקבות עבודת איטום חובבנית. בעוד שחומרי איטום מסוימים עשויים להתבלות במהירות, ישנם חומרי איטום איכותיים ביותר אשר יקנו לכם שנים של שקט. חברת איטום מומלצת, בין אם חברת איטום גגות או מרתפים, תשתמש בחומרי הגלם האיכותיים ביותר, וזאת בכדי למנוע מצבי ביש בעתיד.

חזרה לדף הבית

חזרה לרשימה
לוגייט טכנולוגיות | חנות וירטואלית