עגלת קניות

אין מוצרים בסל
סכום ביניים: 0 ₪ (מחק סל)
ראשי הדרכות עבודה בגובה: אל תעלו בלי זה
הדרכות עבודה בגובה: אל תעלו בלי זה

    

הדרכות עבודה בגובה

הדרכות עבודה בגובה הן הדרכות אשר נועדו למנוע תאונות עבודה בשטח ולשמור על חיי העובדים בגובה. באמצעות  הדרכות עבודה בגובה לומד העובד בגובה כיצד לעבוד בהתאם לתקנות העבודה ללא סיכון חייו בשעת מעשה. הדרכות אלה הן הדרכות חובה לכל עובד שרוצה לעבוד בעבודת לגובה, ללא השתתפות בהדרכות אלה אשר מועברות ע"י מדריכי עבודה מוסמכים לגובה אשר עברו הסמכה, וללא מעבר ההדרכות בהצלחה תיאורטי ומעשי לא ניתן לקבל הסמכה לעובד בגובה, מה שאומר שחלום שלכם לעבוד בגובה לא הולך להתממש.

למה הדרכות עבודה בגובה כל כך חשובות?

הדרכות עבודה בגובה הן הדרכות אשר מצילות את חיי העובד במהלך עבודתו. באמצעות הדרכות אלו לומד העובד כיצד לעבודה נכון ולשמור על חייו מתאונות עבודה בשטח. ההדרכות ניתנות ע"י מדריכים מוסמכים לעבודה בגובה אשר הוסמכו לכך. במהלך ההדרכות לומדים העובדים לגובה כיצד לפעול בהתאם לתקנות העבודה על מנת שלא יתקלו במכשולים שונים בשטח שיגרמו להם לתאונות או למוות. מאחר שמדובר על עבודות עם סיכון בגובה של 2 מטר ויותר, חשוב מאוד שכל עובד ידע בוודאות כיצד להתגונן מפני סכנות שונות אשר צצות בשטח באופן פתאומי וללא כל הכנה. בהדרכות מיישמים העובדים את כל הידע התיאורטי שלמדו בשטח, כך שהם מגיעים לעבודה עצמה יש להם מספיק ניסיון כיצד לעבוד נכון בשטח ללא כל תקלות. בסופו של דבר תפקיד ההדרכות הוא להגן על העובדים מפני תאונות עבודה ומקרי מוות בעת העבודה עצמה. ככל שהעובדים ידעו איך לעבוד נכון בהתאם לתקנות העבודה וכיצד להתגונן עם הציוד הנחוץ להם בהתאם לסוג העבודה שהם מבצעים, כך הסיכויים שלהם לעבוד ללא כל תקלות בשטח הוא גדול יותר.

אילו נושאים נלמדים בהדרכות עבודה בגובה?

הדרכות עבודה בגובה  עם חברת עידן בגובה מדריך עבודה בגובה  כוללים את הנושאים הבאים: מבוא כללי, הדרכה על סולמות, נעלי עבודה, הדרכה על גגות, קונסטרוקציות, במות הרמה, סלי הרמה, פיגומים ממוכנים, חלל מוקף ועוד. נושאים אלו נותנים מידע רב לכל אותם עובדים לגובה על נושא העבודה בגובה עצמה. לאחר סיום החומר הנלמד במהלך ההדרכות אשר מתבצעות 5 פעמים בשבוע, העובדים מגיעים לשטח עצמו על מנת לתרגל את כל החומר שלמדו במהלך הקורס עצמו. על מנת לקבל את אישור ההסמכה לעובד בגובה עליהם לעבור מבחן עיוני ומבחן מעשי, רק לאחר שעברו את שני המבחנים בהצלחה הם מקבלים אישור לעבודה בגובה בהתאם לתחום בו הם עוסקים. תוקף האישור הינו לשנתיים לאחר מכן עליהם לחדש את האישור לתקופה של עוד שנתיים, וזאת באמצעות הדרכות רענון לעבודה בגובה שעליהם לעבור שוב.

אם עובד עובר את המבחן המעשי ולא את העיוני האם הוא יכול לעבוד?

במצב בו העובד אינו עובר את אחד המבחנים בין אם זה המבחן העיוני או המעשי, הוא אינו יכול לקבל אישור הסמכה לעובד בעובדות גובה. על מנת לעבוד בעבודות גובה של 2 מטרים ומעלה, על העובד לעבור את שני המבחנים אשר נלמדים בהדרכות עבודה לגבוה. רק מעבר של המבחן העיוני והמבחן המעשי מזכה את העובד באישור הסמכה לעבודות בגובה אשר תקף לשנתיים ולאחר מכן עליו לחדשו מחדש שוב באמצעות הדרכות עבודה בגובה.

 

 

חזרה לרשימה
לוגייט טכנולוגיות | חנות וירטואלית